Mixed race businesswoman jumping over gap between cliffs

Başarılı Hayat Sırları 8/50: Her gün sizi dehşete düşüren bir şey yapın.

“Bir kişinin hayatındaki başarısı genellikle, yapmak için istekli olduğu rahatsız edici muhabbetlerin sayısı ile ölçülür.” – Tim Ferriss

Ancak devamlı olarak korkularınızla savaşmak zorunda değilsiniz. Aslında, Darren Hardy (kesin olarak söylemek gerekirse) %99.93.5556 oranında korkak olabileceğinizi söylüyor. Zamanınızın sadece 20 saniyesinde cesur davranmak zorundasınız.

İhtiyacınız olan tek şey 20 saniye boyunca korkmaktır. Eğer her gün cesur bir şekilde 20 saniye boyunca korkuyla yüzleşirseniz, siz bunun farkına bile varmadan önce, farklı bir sosyo-ekonomik ve sosyal bir konumda olacaksınız.

O telefon görüşmesini yapın.

O soruyu sorun.

O fikrinizi sunun.

O videoyu yayınlayın.

Ne yapmak istediğinizi hissediyorsanız – bunu yapın. Olacak şeyin beklentisi, olacak olandan çok daha acı vericidir. Bu nedenle de, sadece bunu yapın ve içinizdeki çatışmayı sonlandırın.

Pek çok durumda korkularınız, asılsızdır. Seth Godin’in de açıkladığı gibi kendimizi rahat hissettiğimiz alan ile kendimizi güvende hissettiğimiz alan aynı şey değildir. Sizi rahatsız edecek olan bir telefon görüşmesi yapmak, tamamen güvenli bir şeydir. Bunu yaparsanız ölmeyeceksiniz. Bu ikisini birbiriyle eş olarak görmeyin. Kendinizi rahat hissettiğiniz alanın dışındaki pek çok şeyin aslında güvenli olduğunun farkına varın.

Bu Yazı Dizisi Hakkında: Hayat zor. Mutlu, tatmin edici ve başarılı bir hayat yaşamak istiyorsanız olayları akışına bırakmamalı, bazı hatalardan kaçınmalı, bazı doğru şeyleri ise düzenli alışkanlık haline getirmelisiniz. 50 gün sürecek bu yazı dizisinde sizlere mutlu, tatmin edici ve başarılı bir hayat için 50 ipucu sunuyoruz. Amacımız siz girişimcilerimize pozitif bir dünya görüşü aşılamak ve sizi zorlu yolculuğunuzda güçlendirmek.

Yararlanılan Kaynak: https://medium.com/life-learning/50-ways-happier-healthier-and-more-successful-people-live-on-their-own-terms-30280c7d5e44