Young Woman helping Older Women walk in woods

Başarılı Hayat Sırları 9/50: Her gün bir iyilik yapın.

“Bugün dünya için iyi bir şey yaptım mı? Yardıma ihtiyacı olan birine yardım ettim mi? Üzgün olanları neşelendirdim mi ya da birinin kendisini iyi hissetmesini sağladım mı?

Eğer bunları yapmadıysam, o zaman gerçekten başarısız olmuşum demektir. Ben bir şeyler paylaşmak konusunda istekli olduğum için birinin yükü hafifledi mi? Hastalara ve yorgunlara yardım edildi mi? Benim yardımıma ihtiyaçları olduğunda, orada mıydım?” – Will L. Thompson (müzik ve yazı)

Başka insanlara yardım etmek için spontane bir şekilde zaman ayırmak, hayattaki en büyük zevk veren anlarından biridir. Başka insanlara yardımcı olmak, kendinizin yeni yönlerine açılmanızı sağlar. Sizin yardımcı olduğunuz kişiler ve genel olarak insanlıkla, daha derin bir bağlantı içine girmenize yardımcı olur. Hayatta gerçekten neyin önemli olduğunu netleştirir.

Thomas Monson’un dediği gibi, “Çözülecek hiç bir problemin, sevilecek bir insandan daha önemli olmasına izin vermeyin.” Bu, gerçekten bir başarısızlık anlamına gelir.

 

Bu Yazı Dizisi Hakkında: Hayat zor. Mutlu, tatmin edici ve başarılı bir hayat yaşamak istiyorsanız olayları akışına bırakmamalı, bazı hatalardan kaçınmalı, bazı doğru şeyleri ise düzenli alışkanlık haline getirmelisiniz. 50 gün sürecek bu yazı dizisinde sizlere mutlu, tatmin edici ve başarılı bir hayat için 50 ipucu sunuyoruz. Amacımız siz girişimcilerimize pozitif bir dünya görüşü aşılamak ve sizi zorlu yolculuğunuzda güçlendirmek.

Yararlanılan Kaynak: https://medium.com/life-learning/50-ways-happier-healthier-and-more-successful-people-live-on-their-own-terms-30280c7d5e44